4.11.2023 – INAUGURACJA MUR i ZAJĘCIA W INSTYTUCIE EKONOMII

Szanowni Państwo!

W dniu 4 listopada o godzinie 12.00 w Auli 108 w budynku D9 przy ul. Zelwerowicza 4 (Rzeszów, Zalesie) odbyła się uroczysta inauguracja MUR-owskiego Roku Akademickiego 2023/2024. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: dr hab. Elżbieta Rokosz, prof. UR – prorektor ds. Studenckich i Kształcenia, a także delegacja z Lwowskiej Regionalnej Małej Akademii Nauk – Iwanna Borodchuk, i Natalia Znetynyak. Gościliśmy także Irynę Berezovską. Na uroczystości nie zabrakło koordynatorów MUR, a całość poprowadziła pełnomocnik rektora ds. MUR – Anna Steliga. Mali studenci powtórzyli za panią rektor słowa Ślubowania i wybrzmiała pieśń „Gaudeaumus igitur”, co oznacza rozpoczęcie nowego roku. Pomocne w realizacji zajęć zapewne będą otrzymanie przez MUR-owców pakiety startowe z niezbędnikami studenta, a także indeksem.

Po Inauguracji odbyły się pierwsze zajęcia. W wykładzie zatytułowanym: „Najciekawsze miejsca w podróży dookoła świata” uczestniczyły wszystkie grupy wiekowe MUR. Wykład poprowadziła dr Ewa Kubejko-Polańska z Instytutu Ekonomii. W bardzo atrakcyjny i zachęcający do dialogu sposób wyjaśniała ciekawostki dotyczące naszego globu. MUR-owicze podróżowali przez kontynenty, poznawali ciekawe kraje, miasta czy zjawiska przyrodnicze, przy okazji wymieniając się własnymi podróżniczymi doświadczeniami, czy też swoją (często rozległą) wiedzę na ten temat.

Na koniec zajęć MUR-owicze otrzymali swój pierwszy w tym roku akademickim wpis do indeksu. Obecny rok akademicki jest dla MUR wyjątkowym, bo jubileuszowym rokiem. MUR obchodzi bowiem swoje 10-lecie.