20.01.2024 – MUR W INSTYTUCIE PEDAGOGIKI (KL. I-III) I W STUDIUM JĘZYKÓW OBCYCH (KL. IV-VIII)

Szanowni Państwo!

W sobotę 17.02.24 odbyły się kolejne zajęcia w ramach działalności MUR.

KLASY I-III

Zajęcia MUR w Instytucie Nauk Prawnych

Temat: „Adwokat na Ratunek. Jak prawo staje się naszym Superbohaterem”

Spotkanie „Adwokat na ratunek. Jak prawo staje się naszym Superbohaterem” było wyjątkowym, niezapomnianym wydarzeniem! Pełne entuzjazmu i inspiracji spotkanie odbyło się w ramach MUR, oferując małym Studentom niepowtarzalną podróż przez fascynujący świat prawa, gdzie adwokaci pełnią role prawdziwych Superbohaterów.

Spotkanie nie tylko zapewniło uczestnikom możliwość zadawania pytań, słuchania fascynujących opowieści, ale również umożliwiło odkrywanie świata prawa w towarzystwie prawdziwych ekspertów. Niezwykłymi gośćmi były aplikantki adwokackie z Okręgowej Rady Adwokackiej w Rzeszowie apl. adw. Marcelina Głowa oraz apl. adw. Patrycja Gierlak, które przyciągnęły uwagę uczestników swoją wiedzą i doświadczeniem. Wydarzenie zostało objęte patronatem przez „Młodą Palestrę”. Dodatkowe wsparcie zapewniła koordynatorka INP ds. MUR, mgr Marta Golowska.

Spotkanie nie tylko dostarczyło wiedzy, ale także było niezwykle inspirujące i motywujące dla wszystkich uczestników. Pozostawiło trwałe wrażenie, pobudzając do dalszego zgłębiania wiedzy związanej z prawem oraz zawodem adwokata. Jesteśmy pewni, że to wydarzenie zainspiruje wielu małych Studentów  do podążania ścieżką prawa i stanie się punktem wyjścia dla ich przyszłej kariery zawodowej!

KLASY IV-VIII

Zajęcia MUR w Instytucie Nauk o Polityce

Temat: „Mam głos – decyduję. O wyborach z Instytutem Nauk o Polityce”

Prowadzący: dr Katarzyna M. Cwynar, dr Anna Kołomycew, dr Anna Pięta-Szawara, dr Karol Piękoś,

dr Damian Wicherek, mgr Magdalena Biernacka

Uczestnicy zajęć mieli okazję aby poznać zasady przeprowadzania wyborów na urząd Prezydenta RP,  stworzyć sztab wyborczy swojego kandydata i poczuć się jak prawdziwy wyborca poprzez udział w głosowaniu.

 

Nad bezpiecznym przebiegiem zajęć opiekę sprawowali studentki i student Kolegium Nauk Medycznych zapewniając pierwszą przedmedyczną pomoc.

Całość fotografowali członkowie Koła Artystycznego LENS z Instytutu Sztuk Pięknych.