25.05.2024 – MUR W STUDIUM WYCHOWANIA FIZYCZNEGO I W INSTYTUCJE NAUK O KULTURZE FIZYCZNEJ

Szanowni Państwo!

W dniu 25 maja 2024 roku studentki i studenci MUR uczestniczyli w zajęciach sportowo-rekreacyjnych zorganizowanych wspólnie przez Studium Wychowania Fizycznego i Rekreacji oraz Instytut Nauk o Kulturze Fizycznej.

Studenci kl. I-III uczestniczyli w grach i zabawach ruchowych oraz animacjach tanecznych w Hali Sportowej UR Zalesie. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się tor przeszkód i kręgle, zaś wśród zabaw integracyjnych – zabawy z kolorową chustą animacyjną. Niespodzianką dla najmłodszych studentów był czas malowaniem buzi, tatuaży na rękach oraz zaplatanie kolorowych warkoczyków.

Zajęcia z gier i zabaw ruchowych prowadzili: mgr Anna Barć, mgr Jacek Smulski, dr Iwona Pezdan-Śliż.

Studenci kl. IV-V uczestniczyli w zajęciach sportowo-rekreacyjnych na Hali Sportowej UR Zalesie. Celem zajęć była aktywizacji ruchowa dzieci oraz przesłanie, że sport to świetna zabawa i możliwość realizacji swoich pasji. Zaprezentowane zabawy z zespołowych gier sportowych ćwiczyły nie tylko sprawność ruchową, zwinność czy szybkość reakcji, ale także umiejętności społeczne jak wzajemną współpracę i komunikację, niezbędną do właściwego funkcjonowania w społeczeństwie.

Zajęcia prowadził dr Paweł Lenik i dr Iwona Pezdan-Śliż.

Studenci kl. VI-VIII uczestniczyli w zajęciach kajakowych. Pływanie kajakiem było nie tylko atrakcyjną formą spędzania czasu na MURze, ale też dobrym treningiem fizycznym i doskonałą aktywnością na świeżym powietrzu. Zajęcia zorganizowane zostały przy współpracy Rzeszowskiego Klubu Kajakowego. Zajęcia na wodzie prowadzili dr Michał Sarna i mgr Arkadiusz Mach.

Wszystkie zajęcia koordynowały dr Iwona Pezdan-Śliż (INoKF) i mgr Anna Barć (SWFiS).

Opiekę przedmedyczną zapewnili Studenci Kolegium Nauk Medycznych: Paweł Kalinowski, Natalia Augustyn, Wiktoria Kolska, Roksana Brożyna, Karolina Tworzydło, Celina Pinkowicz.

Fotorelację przygotowali Członkinie Koła Naukowo-Artystycznego LENS: Weronika Kiwior, Daria Jarosz, Sylwia Jachyra oraz Weronika Drelich.