Za nami ostatnie zajęcia MUR w roku akademickim 2025/2026. W dniu 20.06.2026 roku Wydział Technologiczno-Przyrodniczy oraz Wydział Biologii, Ochrony Przyrody i Zrównoważonego Rozwoju zaprosili nas w swoje progi w Kampusie Zalesie.
Odbyły się zajęcia:
„Zboża na polu i w domu”, które poprowadzili: dr hab. Ewa Szpunar-Krok, prof. UR, dr hab. Renata Tobiasz-Salach, prof. UR, dr hab. Jan Buczek, prof. UR, dr hab. Wacław Jarecki, prof. UR, dr hab. Marta Jańczak-Pieniążek, prof. UR;
„Odpady w akcji – jak pomóc planecie” – prowadzący: prof. dr hab. Joanna Kostecka, dr hab. Mariola Garczyńska, dr hab. Grzegorz Pączka, dr Anna Mazur-Pączka, mgr inż. Renata Szura;
„Ślady i tropy zwierząt”, o których opowiadał dr Rafał Czechowski;
„Na co choruje pszczoła miodna?” – te zajęcia poprowadzili: dr hab. Bartosz Piechowicz, prof. UR i mgr Dominika Rzeszutek.
Dziękujemy koordynatorkom MUR: dr inż. Grażynie Gajdek oraz dr Natalii Tańskiej, a także ratownikom medycznym, którzy czuwali nad bezpieczeństwem MURowiczów: Adrian Bik, Wiktoria Mitoraj i Joanna Janowicz.
Za fotorelację odpowiada SKN LENS z Wydziału Sztuk Pięknych: Emilia Sobuś i Irmina Kowalska.







































































































